+48 603 084 085
Menu

MELASPEEL R

przesuń w dół

MELASPEEL R

Zabieg dla skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia.

Wskazania:

 

Efekty:

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest napięta, z towarzyszącym rumieniem. Około 2 doby po zabiegu można spodziewać się złuszczania naskórka o rożnym nasileniu.

 

Częstotliwość:

Zabieg można powtarzać co 21-28 dni. Liczba zabiegów uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zalecane wykonanie serii zabiegów.

 

Skład:

14% kwas mlekowy, 14% 4n-butylresorcynol, 5% kwas cytrynowy, 5% kwas kojowy, 5% kwas salicylowy, 2% alfa-arbutyna

Właściwości kwasu mlekowego:
Daje efekt naturalnego nawilżenia skóry przyciągając do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymulując syntezę ceramidów, w ten sposób usprawniając funkcję bariery skóry. Posiada efekt wybielający na skórę poprzez rozpraszanie w sposób jednorodny melaniny i działanie antyoksydacyjne a także hamuje działanie tyrozynazy, enzymu biorącego udział w pierwszych etapach melanogenez.

Właściwości rezorcynolu:
Najczęściej stosowany jako środek złuszczający. Jako środek bakteriobójczy, rezorcynol jest w jednej trzeciej tak aktywny jak fenol . W niskich stężeniach jest stosowany jako powierzchniowy peeling w leczeniu uszkodzeń trądzikowych i w łojotoku. W większych stężeniach jest używany do leczenia dużych powierzchni skóry, jak plecy, o stopniu penetracji powierzchownym lub średnim.

Właściwości kwasu kojowego:
Wykazuje działanie antybakteryjne, w związku z tym znajduje zastosowanie w leczeniu miejscowym trądziku, gdyż redukuje Propionibacterium Acnes obecne w mieszkach włosowych. Hamuje syntezę melaniny na wiele sposobów, gdyż oprócz blokowania tyrozynazy, hamuje także aktywność tautomerazy. Ma niewielką aktywność cytotoksyczną, dlatego można go uznać za odwracalny czynnik hamujący melanogenezę. Ponadto, przeciwdziała uszkodzeniom oksydacyjnym, gdyż posiada zdolność wyłapywania reaktywnych form tlenu uwolnionych w komórkach lub tkankach, a także wykazuje właściwości blokujące promienie słoneczne.

Właściwości kwasu salicylowego:
Kwas salicylowy posiada właściwości komedolityczne, keratolityczne, seboregulacyjne, przeciwzapalne (hamuje syntezę prostaglandyn), antyseptyczne, przeciwdrobnoustrojowe (redukuje populację Propinobacterium acnes) oraz ściągające.

Właściwości alfa-arbutyny:
Alfa-arbutyna działa na zasadzie zahamowania aktywności tyrozynazy (enzymu przekształcającego prekursora melaniny – tyrozyny), dzięki czemu nie zachodzi biosynteza melanin. Nieaktywna tyrozynaza sprawia, że nie zachodzi biosynteza melanin, czyli naturalnego barwnika skóry, który w nadmiernej ilości powoduje przebarwienia.

 

Przygotowanie skóry do zabiegu:

 

Przeciwwskazania:


Zobacz cennik zabiegów

Konsultacje medyczne

Wszystkie zabiegi z zakresu laseroterapii obowiązkowo poprzedzamy wywiadem i indywidualną diagnozą.
Lekarz specjalista odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

czytaj więcej

Powrót do zabiegów
Zapraszamy do naszego
stacjonarnego sklepu Invex Remedies.
skontaktuj się